Facebook
Linked In
Pinterest
Twitter
To będzie gorące lato dla działów rekrutacji na rynku nieruchomości - Real estate recruitment in Warsaw - Tara HRC

To będzie gorące lato dla działów rekrutacji na rynku nieruchomości

The City.com.pl“Rok 2012 przeszedł do historii jako okres bardzo wyraźnego ożywienia na rynku rekrutacji dla branży nieruchomości, i dotyczyło to nawet wakacji. Dziś, w ostatnich dniach czerwca, mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że bez względu na pogodę, lato 2013 może być jeszcze gorętsze pod tym względem – mówi Marek Twomey, partner zarządzający Tara HRC.

Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych widać ostre przygotowania do projektów, które wystartują w IV kwartale tego roku, zarówno wśród funduszy, deweloperów, jak i agencji. Jones Lang Lasalle właśnie przebudował swój dział zarządzania nieruchomościami w związku ze stratami na rzecz konkurencyjnego CBRE. Podobna sytuacja jest obecnie w DTZ, który potrzebuje zmian po odejściach do BNP Paribas. Ten ostatni gracz rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie: ma w swoim dziale nieruchomości już blisko 25 osób i właśnie wynajął 800 mkw. powierzchni biurowej. To wyraźny sygnał, że agencjom rośnie ostry konkurent – mówi Marek Twomey.

Nowe projekty biurowe, których rozpoczęcie planowane jest na IV kwartał tego roku oraz I kwartał roku 2014, stworzą nowe miejsca pracy zarówno dla specjalistów od budowy powierzchni biurowej, jak i od jej wynajęcia. Sektor powierzchni handlowych, choć nie może się obecnie pochwalić zbyt wieloma nowymi projektami, to również nie narzeka na nudę. Fundusze, które nabyły tego typu aktywa na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy, teraz rozpoczynają kompleksowe przebudowy i procesy repozycjonowania.

Wielu ludzi biznesu nazywa wakacje „sezonem ogórkowym”. Tymczasem rozpoczynające się właśnie lato na pewno nie będzie czasem nudy na rynku nieruchomości. Jeśli więc ktoś szuka pracy w tym sektorze, tym razem lipiec i sierpień to nienajlepszy okres na wakacje. To teraz rozdawane są najlepsze karty, i na pewno nie warto odchodzić od stołu, by poleżeć na plaży – podsumowuje Marek Twomey.”

Source: http://www.thecity.com.pl/Rynek/Wiadomosci/To-bedzie-gorace-lato-dla-dzialow-rekrutacji-na-rynku-nieruchomosci